Pielęgnacja koni

Pielęgnacja koni

Właściwa pielęgnacja skóry, sierści, kopyt czy ogona, niesie niezwykłe korzyści zarówno dla samego zwierzęcia, jak i jego właściciela. Sklep Over Horse dostrzega potrzebę właścicieli na profesjonalne produkty pielęgnacyjne. Jako producent preparatów dla zwierząt dokładamy wszelkich starań, aby pielęgnacja koni stanowiła proces przyjemny i efektywny, dający wymierne rezultaty i podkreślający zasadność poniesionych inwestycji.

Czytaj więcej

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że w Over Horse wiemy wszystko o pielęgnacji koni. Posiadamy 20-letnie doświadczenie na rynku produktów specjalistycznych dla koni, dlatego widzimy doskonałe efekty systematycznej pielęgnacji.

Nasze wyroby zostały stworzone wyłącznie w oparciu o naturalne składniki, eliminujące ryzyko wystąpienia alergii. Oferta sklepu Over Horse w kategorii „pielęgnacja koni” obejmuje preparaty chroniące przed uciążliwymi owadami, środki do wspomagania grzywy, sierści i ogona, oraz produkty do pielęgnacji skóry i kopyt. W katalogu produktów pielęgnacyjnych nie mogło zabraknąć akcesoriów do utrzymania w czystości sprzętu, a także wyposażenia stajni. Kompleksowość naszej oferty zyskuje uznanie każdego klienta, który z jednego miejsca ma możliwość wyboru pełnej gamy suplementów, preparatów i akcesoriów dla koni.

Wszystko o pielęgnacji koni

Pielęgnacja to również wysiłki dla zapewnienia koniom komfortu podczas przebywania na świeżym powietrzu. W tym aspekcie niezwykle istotnym produktem okazuje się Horsefly Spray, bazujący na intensywnej kompozycji olejków eterycznych. Dla człowieka i konia olejki wydzielają przyjemny zapach, jednak skutecznie odstraszają muchy, kleszcze, gzy czy komary.

Osoby poszukujące sposobów jak pielęgnować konie, bardzo często zadają nam pytania o właściwą kosmetykę grzywy czy sierści. Do tego celu stworzyliśmy intensyfikujące kolor szampony dla koni, przeznaczone dla zwierząt o różnej maści. Regularne mycie konia odpowiednim szamponem gwarantuje odpowiednie nawilżenie jego skóry oraz nadanie sierści spektakularnego połysku.

Kopyta końskie stanowią podporę zwierzęcia przez cały dzień, zatem muszą być utrzymane we właściwej kondycji. Służy temu produkowany przez Over Horse olej do pielęgnacji kopyt Hoof Oil. Jego zadaniem pozostaje wyeliminowanie kruchości kopyt poprzez właściwie odżywienie i nawilżenie. Doskonałym zabezpieczeniem i wsparciem strzałek oraz podeszwy jest natomiast Cabi Spray i Cabi Glue, które chronią przed infekcjami i procesami gnilnymi. 

W sytuacjach awaryjnych polecamy Fungisept Gel i Spray, wspomagające tworzenie bariery ochronnej dla skóry. Uniemożliwiają one rozwój grzybów i pleśni, a także wspomagają odrost sierści.

Pielęgnacja koni wymaga regularnego podawania suplementów i stosowania preparatów z bogatej oferty sklepu Over Horse. Warto zaufać specjalistom, którzy nie tylko wiedzą wszystko o pielęgnacji koni, lecz udowodnili swoją wiedzę w praktyce. Nasze produkty zyskują uznanie hodowców z całego świata. Właściwa pielęgnacja koni stanowi dla nas niezwykle ważną gałąź działalności. Jako producent akcesoriów pielęgnacyjnych i suplementów, wspomagamy naturalne procesy zachodzące w organizmie koni, tworząc doskonałe środowisko pod rozwój siły i sprawności motorycznej.

Zawody to zawsze swego rodzaju sprawdzian postępów konia lub pary koń-jeździec. To oczywiste, że chcemy wypaść jak najlepiej i robimy wszystko aby nasze konie prezentowały jak najlepszą formę. Nawet dla wprawionych i doświadczonych czterokopytnych sportowców każdy wyjazd na zawody to zawsze swego rodzaju stres -...

Wycieranie ogona – zmora wielu właścicieli koni. Nie tylko wada estetyczna, ale i bardzo uciążliwy, na ogół przede wszystkim swędzący, ale nierzadko również bolesny problem. Jakie są przyczyny? Jak sobie z nim radzić?   Przyczyny wycierania ogona W zdecydowanej większości przypadków przyczyną wycierania ogona jest świąd skóry rzepa...

Zawody. Zwykle mnóstwo do zrobienia, zwykle za mało czasu na wszystko. Konie i sprzęt muszą być perfekcyjnie przygotowane i czyste, a wszystko dopięte na ostatni guzik. Do tego dochodzą emocje, stres, ktoś odpadł z listy startowej, konkurs zaczął się wcześniej, awaria typu „koń wytarzał się...